Często zadawane pytania/FAQ

Góra Strony 

Jak rezerwować

 • Jak zrobić rezerwację?

  Potwierdzonej rezerwacji można dokonać w trzech prostych krokach:

  1. Wyszukiwanie dostępnych hoteli

   (można szukać według nazwy hotelu ,rodzaju hotelu lub lokalizacji).

   Wpisz kryterium wyszukiwania.

   > Kliknij "Szukaj teraz"
  2. Wybierz pokój

   Wyświetl dostępne pokoje

   >Kliknij "Rezerwuj" przy wybranym rodzaju pokoju

  3. Rezerwuj- wypełnij w pełni bezpieczny formularz rezerwacyjny:

   Wpisz następujące informacje:

   • Dane kontaktowe,
   • Nazwiska gości (wystarczy podać jedno nazwisko na pokój)
   • Życzenia specjalne* (jeśli takie są) i przybliżony czas przyjazdu do hotelu
   • Dane karty kredytowej (strona, przez którą dokonywana jest rezerwacja, jest w pełni zabezpieczona przez system SSL)
   • Zaznacz okienko potwierdzające zapoznanie się z Regulaminem i jego akceptację.

   >Kliknij "Kliknij tutaj aby zarezerwować"

  Informacje o Twojej rezerwacji i depozycie zostaną przetworzone i otrzymasz potwierdzenie z numerem rezerwacji. Dostaniesz również potwierdzenie rezerwacji e-mailem, które wysyłane jest automatycznie. Prosimy je wydrukować, ponieważ konieczne będzie okazanie go po przyjeździe do hotelu.

  Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy, zadzwoń do działu rezerwacji pod numer: +48 223 988 035, gdzie nasi konsultanci z przyjemnością pomogą Ci w dokonaniu rezerwacji

  *Hotel może nie być w stanie spełnić wszystkich życzeń specjalnych gości - jeśli rezerwacja uzależniona jest od możliwości spełnienia życzenia specjalnego przez hotel, prosimy o skontaktowanie się z nami w celu otrzymania niezbędnych informacji.

Góra Strony 

Sprawdzanie cen i dostępności

 • Uwaga, TravelStay specjalizuje się w oferowaniu niedrogiego zakwaterowania. Ilość hoteli do wyboru w konkretnym miejscu lub określonego typu może być ograniczona.

 • Jak znaleźć cenę pokazaną na informacyjnej stronie hotelu?

  Cena ukazana na informacyjnej stronie hotelu jest najniższą ceną za osobę. Zazwyczaj będzie to cena za trójkę dla trzech osób lub czwórkę dla czterech osób. Cena za osobę będzie wyższa, jeśli rezerwujesz jedynkę lub dwójkę z jednym podwójnym łóżkiem lub dwoma pojedynczymi łóżkami.

  Jednakże szukając wolnych pokoi na Travel Stay możesz być pewien, że zawsze otrzymasz najniższą możliwą cenę.

 • Jak znaleźć najniższe ceny na TravelStay?

  Aby uzyskać najniższą możliwą cenę radzimy:
  • dokonać rezerwacji z dużym wyprzedzeniem;
  • dokonać rezerwacji podczas luźniejszych dni w tygodniu (od niedzieli do czwartku);
  • jeżeli jesteś studentem, wybierz zniżkę studencką, ewentualnie szukaj pobytu 7-dniowego lub dłuższego, aby zakwalifikować się do uzyskania zniżki na pobyty długookresowe;
  • rozejrzyj się za ofertami specjalnymi w wynikach wyszukiwania;
  • użyj wyszukiwania ogólnego "wszystkie pokoje" dla określonej liczby gości
  • sprawdź również kombinację pokoi, klikając na opcję w wynikach wyszukiwania "Rezerwujesz więcej niż jeden rodzaj pokoju? Kliknij tutaj".

  Hotele zmieniają ceny regularnie, a noclegi w niskich cenach szybko się sprzedają! Jeżeli widzisz cenę, która pasuje do Twojego budżetu, sugerujemy, żebyś dokonał rezerwacji od razu. W ten sposób masz gwarancję rezerwacji zakwaterowania w odpowiadającej Ci cenie i musisz jedynie zapłacić niewielki depozyt dla zabezpieczenia rezerwacji.

   

 • Jak otrzymać zniżkę studencką?

  Aby dokonać rezerwacji ze zniżką sudecką, należy zaznaczyć okienko "Zniżka studencka" na stronie wyszukiwania. Jeżeli zniżka studencka jest zaznaczona, na wykazie pojawi się "zniżka studencka", a cena, którą zobaczysz, będzie już zawierała tę zniżkę.

  Ze zniżki studenckiej mogą skorzystać osoby studiujące w trybie dziennym i mające możliwość poświadczenia statusu studenta w momencie przyjazdu przy pomocy aktualnej legitymacji studenckiej lub karty ISIC.

  Pamiętaj, że niestety nie wszystkie hotele i schroniska młodzieżowe oferują zniżki studenckie i że zniżki te mogą nie być dostępne przez cały rok.

Góra Strony 

Wybór zakwaterowania

 • W jaki sposób dokonać wyboru pokoju? 

  Musisz zadecydować, ile chcesz mieć łóżek w pokoju. Powinieneś się również zastanowić, czy wolisz mieć własną łazienkę w pokoju czy chętnie skorzystasz z dzielonej łazienki w miejscu zakwaterowania.

  Możesz wybrać spośród następujących typów pokoi:

  • Łóżko we wspólnej sali - łóżko piętrowe w sali sypialnej, którą dzielisz z innymi gośćmi
  • Jedynka - pokój dla jednej osoby, z pojedynczym łóżkiem.
  • Dwójka - pokój dla jednej lub dwóch osób, z jednym podwójnym łóżkiem.
  • Dwójka (twin) - pokój dla jednej lub dwóch osób z dwoma osobnymi łóżkami.
  • Trójka - pokój dla dwóch lub trzech osób z trzema osobnymi łóżkami albo jednym podwójnym i jednym pojedynczym łóżkiem.
  • Czwórka - pokój dla trzech lub czterech osób z czterema pojedynczymi łóżkami, jednym podwójnym i dwoma pojedynczymi łóżkami, lub dwoma podwójnymi łóżkami.
  • Pokój z wieloma łóżkami - pokój dla pięciu lub sześciu osób z różnymi kombinacjami ilości i wielkości łóżek.

  Dostępne są następujące rodzaje pokoi:

  • Studio lub apartament: tego typu obiekty posiadają kuchnię z jadalnią (w przypadku studia) lub osobną kuchnię (w przypadku apartamentu).
  • Standardowy pokój (z łazienką) to pokój z łazienką wewnątrz lub przylegającą do pokoju, do wyłącznego użytku klienta.
  • Pokój (wspólna łazienka) nie posiada własnej łazienki. Znajduje się ona na korytarzu i może być również używana przez innych gości.
  • Ulepszony pokójUlepszony pokój posiada łazienkę z prysznicem, ale bez WC.
 • Czy śniadanie jest wliczone w cenę?

  Korzystając z linku Sprawdź ceny i dostępność, znajdziesz informacje dotyczące typu oferowanego śniadania w danym rodzaju zakwaterowania.

  • Śniadanie kontynentalne zwykle składa się z tostów, masła, dżemu, płatków, takich jak płatki kukurydziane czy muesli, herbaty, kawy i soku.
  • Śniadanie angielskie to śniadanie na ciepło i zwykle zawiera kiełbaski, jajka, bekon, pomidory, grzyby do wyboru oraz tosty, herbatę, kawę i sok.
  • Śniadanie szkockie to śniadanie na ciepło i zwykle zawiera. Może również zawierać specjały kuchni szkockiej, np. solony, wędzony śledź, wędzony łupacz, haggis (potrawa z podrobów owczych) lub tattie scones (bułeczki ziemniaczane).
  • Wyżywienie własne - śniadanie nie jest wliczone w cenę, chociaż dostępne są sprzęty kuchenne, dzięki którym można samodzielnie przygotować posiłek o dowolnej porze dnia i nocy.
  • Pokój bez śniadania - śniadanie nie jest wliczone w cenę noclegu, ale jest zwykle możliwość kupienia go w hotelu.

  Pamiętaj, że każdy hotel będzie posiadał różne zestawy śniadaniowe. Wiele hoteli może oferować śniadania typu bufet, a niektóre hotele typu bed & breakfast mogą nawet przygotować śniadanie według upodobań gościa.

 • Czy mogę zaparkować tu samochód?

  Tylko niewielka liczba niedrogich hoteli oferuje parking. Kliknij tutaj, aby wyszukać hotele z parkingiem. Zwykle jednak parking jest dostępny w pobliżu wybranego hotelu, natomiast informacje dot. parkingu dostępne są zwykle na stronie informacyjnej hotelu w dziale "Komentarze".

  Jeżeli brak jest informacji nt. parkingu, prosimy, aby podczas dokonywania rezerwacji zapytać o dostępność miejsc parkingowych, używając do tego celu pola "Specjalne życzenie" na stronie rezerwacji, lub ewentualnie skontaktować się z naszym działem rezerwacji pod numerem +48 223 988 035 w celu uzyskania dalszej pomocy przy dokonywaniu rezerwacji. Chociaż nie mamy możliwości zarezerwowania miejsca parkingowego w Twoim imieniu, to możesz to zrobić sam, po dokonaniu rezerwacji.

  Parking w Londynie:

  Miejsca parkingowe w Londynie są ograniczone i drogie. Jeżeli chcesz jechać do centrum, będziesz musiał zapłacić również opłatę za wjazd do centrum Londynu (aktualnie wynosi ona £8 za dzień). Ogólnie zaleca się, aby osoby chcące dostać się do centrum Londynu korzystały z transportu publicznego, jeśli tylko jest to możliwe.

 • Podróżuję z dziećmi - co mi radzicie?

  Radzimy dokonać rezerwacji w jednym z naszych "przyjaznych dla rodzin" hoteli. Kliknij tutaj, aby znaleźć hotele "przyjazne dla rodzin". W celu dokonania rezerwacji online należy wliczyć dziecko w "liczbę osób" podczas wyszukiwania cen i dostępności pokoi.

  Jest tak dlatego, że nasze ceny są już znacznie obniżone, a większość tanich hoteli nie posiada udogodnień dla dzieci i zwykle wymagają, aby każda osoba posiadała swoje łóżko. Na przykład, kiedy rezerwujesz czwórkę dla dwójki dorosłych i dwojga dzieci w wieku sześć i osiem lat, powinieneś zapłacić pełną kwotę za pokój czteroosobowy.

  Prosimy kliknąć również na opis typów pokoi, aby wybrać spośród różnych przyjaznych rodzinie pokoi, które dostępne są w naszej ofercie (np. dwójka i jedynka, dwójka i dwie jedynki itd.).

  Dzieci w wieku do dwóch lat zazwyczaj nocują w łóżeczku dziecięcym za darmo, jednak nie wszystkie obiekty oferują dziecięce łóżeczka, a schroniska młodzieżowe nie przyjmują gości poniżej 18. roku życia. Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o kontakt z naszym działem rezerwacji pod numerem +48 223 988 035 w celu sprawdzenia czy wybrany hotel może zakwaterować dziecko w Twoim pokoju bez dodatkowych kosztów.

 • Wymagam udogodnień dla niepełnosprawnych - co mi radzicie?

  TravelStay z radością pomoże Ci w znalezieniu najbardziej odpowiedniego dla Ciebie hotelu.

  Wiele tanich hoteli nie jest przygotowanych na obsługę niepełnosprawnych gości, ponieważ mieszczą się w starszych budynkach i nie posiadają wind. Doskonałym rozwiązaniem jest zakwaterowanie na terenie wyższych uczelni podczas wakacji letnich. Wszystkie hotele trzy- i więcej gwiazdkowe posiadają windy i udogodnienia dla niepełnosprawnych.

  Prosimy skontaktuj się z działem rezerwacji pod numerem +48 223 988 035, informując nas o swoich wymaganiach, abyśmy mogli znaleźć dla Ciebie odpowiedni hotel z udogodnieniami, których szukasz.

Góra Strony 

Dokonywanie rezerwacji

 • Czy mogę dokonać rezerwacji bez karty kredytowej lub debetowej?

  Nie - karta kredytowa albo debetowa jest wymagana przy wszystkich rezerwacjach dokonywanych na stronie internetowej TravelStay.com i przy wszystkich rezerwacjach dokonanych telefonicznie przez TravelStay. Dzieje się tak dlatego, że musimy pobrać depozyt z Twojej karty kredytowej lub karty debetowej w momencie rezerwacji, aby dokonać potwierdzenia rezerwacji.

  Jeżeli nie posiadasz karty kredytowej albo debetowej, sugerujemy, abyś poprosił przyjaciół lub członków rodziny o dokonanie rezerwacji w Twoim imieniu.

 • Na czym polega wstępna autoryzacja?

  Wczesna autoryzacja polega na zatwierdzeniu transakcji elektronicznej przed przyjazdem klienta. Pobrana kwota jest "zamrożona" do czasu przyjazdu do hotelu, lub upływu terminu wczesnej autoryzacji.

  Wstępna autoryzacja pozwala sprzedawcy na przeprowadzenie dodatkowego sprawdzenia karty płatniczej oraz jej posiadacza w celu uniknięcia fałszywych transakcji.

 • Czy mogę dokonać rezerwacji, nie posiadając osobistej skrzynki e-mail?

  Jeżeli nie posiadasz własnego adresu e-mail, prosimy skorzystać ze skrzynki znajomego, ponieważ będziesz musiał okazać wydrukowany e-mail z potwierdzeniem rezerwacji w momencie przyjazdu.

  Ewentualnie, możesz otrzymać potwierdzenie rezerwacji wpisując następujący adres e-mail: Twó[email protected] - np. [email protected]

 • Czy mogę dokonać rezerwacji jeżeli mam poniżej 18 lat?

  Przynajmniej jedna osoba spośród rezerwujących musi być w wieku 18 lat lub powyżej. Osoby poniżej 18. roku życia powinny dokonywać rezerwacji w towarzystwie osoby dorosłej, ponieważ TravelStay nie przyjmuje rezerwacji od osób poniżej 18. roku życia.

 • Jakie życzenia specjalne mogę mieć podczas dokonywania rezerwacji?

  Możesz użyć opcji "specjalne życzenie", aby poprosić o możliwość wcześniejszego przyjazdu lub o rezerwację pokoju dla niepalących. Pamiętaj, że spełnienie tych życzeń nie jest gwarantowane. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy hotel będzie w stanie spełnić Twoje życzenie, prosimy o telefoniczny kontakt z naszym biurem rezerwacji (tel. +48 223 988 035) przed dokonaniem rezerwacji.

 • Co oznacza początek i koniec doby hotelowej?

  Początek doby hotelowej to pora, od której hotel gotowy jest do przyjęcia nowych gości. Pora ta jest podana w sekcji "Komentarze" znajdującej się na stronie informacyjnej hotelu. Jeżeli doba rozpoczyna się o godzinie 14.00, oznacza to, że Twój pokój będzie dostępny od godziny 14.00. Możesz jednak przyjechać przed godziną 14.00 i zostawić bagaż w recepcji. Może też okazać się, że istnieje możliwość wcześniejszego zameldowania. Jeżeli chciałbyś zameldować się w hotelu wcześniej, prosimy wspomnieć o tym w formularzu rezerwacyjnym, w polu "Specjalne życzenie"

  Koniec doby hotelowej to czas, w którym proszony jesteś opuścić swój pokój i wymeldować się z hotelu. Jeżeli chciałbyś zostać w hotelu dłużej niż doba hotelowa, będziesz zmuszony uiścić opłatę dodatkową lub opłatę za kolejną noc. Jeżeli chcesz wymeldować się później, a już wcześniej dokonałeś rezerwacji, prosimy o bezpośredni kontakt z miejscem zakwaterowania pod numerem widniejącym na potwierdzeniu rezerwacji.

 • Jak mogę zarezerwować więcej niż jeden typ pokoju jednocześnie?

  Jeżeli chcesz zarezerwować różne typy pokoi - np. dwójkę z jednym łóżkiem i dwójkę z dwoma osobnymi łóżkami, po prostu wybierz "Chcesz zarezerwować więcej niż jeden typ pokoju?" "Kliknij tutaj" u dołu strony wyszukiwania. Jeżeli jednak chcesz dokonać rezerwacji trzech lub więcej typów pokoi, będziesz musiał dokonać dwóch osobnych rezerwacji. Na przykład aby zarezerwować dwie jedynki, dwie dwójki i jedną dwójkę z oddzielnymi łóżkami będziesz musiał dokonać jednej rezerwacji na dwie dwójki i jedną dwójkę z oddzielnymi łóżkami i osobną rezerwację na dwie jedynki. Otrzymasz dwie wiadomości e-mail z potwierdzeniem rezerwacji. Obydwa potwierdzenia należy okazać po przyjeździe do hotelu.

  W celu uzyskania dalszej pomocy przy dokonywaniu rezerwacji, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 223 988 035.

 • Przed zakończeniem rezerwacji potrzebuję więcej informacji. Z kim mogę się skontaktować?

  Możesz skontaktować się z działem rezerwacji TravelStay pod numerem +48 223 988 035 i uzyskać odpowiedź na wszystkie ewentualne pytania. Godziny urzędowania 9:00 - 17:00 (czasu GMT), od poniedziałku do piątku.

Góra Strony 

Potwierdzenie Twojej rezerwacji

 • Nie mogę znaleźć e-maila z potwierdzeniem rezerwacji. Czy moja rezerwacja została dokonana?

  Po wypełnieniu formularza rezerwacyjnego na ekranie Twojego monitora ukaże się strona z potwierdzeniem rezerwacji oraz Twoim numerem referencyjnym. Oznacza to, że Twoja rezerwacja została dokonana. Wszystkie dokonywane rezerwacje są automatycznie potwierdzane, więc nie trzeba sprawdzać ponownie dostępności pokoi. Rezerwacji na TravelStay możesz dokonać wyłącznie w terminie, w którym dostępne są pokoje w wybranym przez Ciebie miejscu.

  Jeżeli nie możesz znaleźć e-maila potwierdzającego Twoją rezerwację, zastosuj się do poniższej rady.

 • Nie mogę znaleźć e-maila z potwierdzeniem mojej rezerwacji. Co powinienem zrobić?

  Prosimy sprawdzić wszystkie foldery w swojej skrzynce, włączając spam, kosz i masową wysyłkę. Użytkownicy Hotmail i AOL powinni pamiętać, że z powodu ustawień bezpieczeństwa potwierdzenie może czasami nie trafić na skrzynkę.

  Jeżeli nie możesz znaleźć wiadomości e-mail z potwierdzeniem Twojej rezerwacji w żadnym z folderów, prosimy o przesłanie nam wiadomości e-mail ze swoim numerem rezerwacji na adres [email protected]. Ewentualnie możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta pod numerem telefonu +48 223 988 035.

 • Do czego służy e-mail z potwierdzeniem rezerwacji?

  E-mail z potwierdzeniem rezerwacji zostaje wysłany automatycznie po dokonaniu przez Ciebie rezerwacji. Zawiera on wszystkie szczegóły Twojej rezerwacji, zakwaterowanie jakie wybrałeś i pełne dane kontaktowe. Aby uzyskać informacje dotyczące dojazdu prosimy użyć linku znajdującego się w Twoim emailu, który zaprowadzi Cię do strony informacyjnej wybranego przez Ciebie zakwaterowania. Znajdziesz tam wskazówki i link do miejscowej mapy znajdujący się po prawej stronie. E-mail potwierdzający rezerwację należy przedstawić w hotelu w dniu przyjazdu.

  Prosimy pamiętać, że przedstawienie potwierdzenia rezerwacji w hotelu w dniu przyjazdu jest obowiązkiem wszystkich klientów, a TravelStay nie ponosi odpowiedzialności za żadne straty spowodowane niedopełnieniem tego warunku.

 • Na moim potwierdzeniu rezerwacji widnieje tylko jedno nazwisko, a ja dokonałem rezerwacji dla więcej niż jednej osoby - dlaczego tak się dzieje?

  Wymagamy tylko jednego nazwiska do rezerwacji jednego pokoju, jednak pokój i śniadanie będą dostępne dla tylu osób, dla ilu wybrane zakwaterowanie jest przeznaczone. Więc jeżeli dokonałeś rezerwacji dwójki z osobnymi łóżkami z angielskim śniadaniem, tylko jedno nazwisko pojawi się na potwierdzeniu rezerwacji, ale dwoje gości będzie mogło mieszkać w pokoju i zostaną przygotowane dwa śniadania

Góra Strony 

Zmiana lub anulacja rezerwacji

 • W jaki sposób mogę zmienić swoją rezerwację?

  W celu zmiany rezerwacji, proszę kliknąć tutaj i wypełnić formularz lub zadzwonić do nas pod numer +48 223 988 035, a my zmienimy Twoją rezerwację poprzez anulowanie oryginalnej rezerwacji, zwrócenie Twojego depozytu w całości, a następnie dokonanie nowej rezerwacji. Nowa rezerwacja może być dokonana wyłącznie wtedy, gdy będą dostępne pokoje i po cenie, jaka w danym okresie obowiązuje. Możesz zapoznać się z zasadami rezerwacji, klikając tutaj.

 • W jaki sposób mogę anulować swoją rezerwację?

  W celu anulowania rezerwacji prosimy kliknąć tutaj i wypełnić formularz lub zadzwonić do nas pod numer +48 223 988 035. Otrzymasz e-mail potwierdzający anulowanie tej rezerwacji. Jeżeli rezerwacja nie zostanie anulowana przynajmniej na 3 dni przed planowanym przyjazdem, depozyt nie zostanie zwrócony, a miejsce zakwaterowania może pobrać opłatę za późne anulowanie rezerwacji, używając w tym celu numeru karty płatniczej, który podałeś podczas rezerwacji. Prosimy o zapoznanie się z zasadami rezerwacji, klikając tutaj.

Web service for currency conversion